Pasaulio parfumerijos sostinė – Grasas
Nuo senų senovės Prancūzijos miestas Grasas pripažintas pasaulio parfumerijos sostine. Didžioji dalis kvapniųjų aliejų, kurie naudojami kuriant daugelį prancūziškų kvepalų pagaminti būtent čia.
XVII amžiuje Graso miestui buvo suteiktas kvapų sostinės titulas. Tais laikais buvo populiarios kvapių pirštinių ir muilų parduotuvėlės, klestėjo ir tobulėjo kvapų distiliavimo įrenginiai. Sparčiai kūrėsi ir didieji kvepalų fabrikai („Lantier“, „Chiris“,„Roure Betrand Dupont“, „Sozio“ ir kt.).
XIX amžiuje daugelis Graso miesto gyventojų nuo ryto iki vakaro plušo apelsinmedžių ir jazminų giraitėse, rožių ir tuberozų laukuose, o patyrę parfumeriai milžiniškais kiekiais kūrė ypatingus aromatus, kurie neužsibūdavo o iš karto iškeliaudavo už Graso ribų. Čia sparčiai kilo kvepalų fabrikai, eteriniai aliejai iš augalų jau buvo ne tik distiliuojami, bet ir išgaunami kaitinant juos vandens voniose.
Jau XX amžiaus išvakarėse Graso parfumeriai savo patirtį perdavė kvepalų fabrikėlių darbuotojams Paryžiuje – šis miestas tapo pagrindiniu kvepalų gamybos centru. Taip pat suklestėjo ir sintetiniai aromatai, o Grase ir toliau kilo tiršti dūmai iš sparčiai modernėjančių eterinių aliejų distiliavimo aparatų.
Iki šiol Grasas didžiuojasi jį supančiomis milžiniškomis kvapiųjų augalų plantacijomis, moderniausiomis pasaulyje kvapų distiliavimo laboratorijomis (profesionaliai senieji kvapų atradimo metodai derinami su šiuolaikiškais), mokslinių tyrimų centru, turtinga itin brangia parfumerijos biblioteka.